Ürün Portföyü
Kokulu Seccade
 

 

Sitede Ara
Language
Anket
Hangi Ürünü Beğendiniz?
Kokulu Seccade
Gül Kremi
Kokulu Tesbih
Gül Yağı
Gül Lokumu
Gül Şerbeti Yapımı
Tarih 31/07/2009 11:44 Yazar isparta Hitler 9009
Print Pdf RSS
Gül Şerbeti Yapımı

        Gül çiçeğinin pembe yapraklarını kopardıktan sonra dip taraflarındaki beyaz bölümlerini makasla kesmeli. Böylece hazırlanan yarım kilo gül çiçeği yaprağını temiz bir süzgeçte bol suyla ve birkaç defa güzelce yıkayıp üzerindeki tozları ve yabancı maddelerle ilâçları temizlemeli. Sonra bir kavanoza koyup üzerine 1/4 litre suyla limon tuzunu kattıktan sonra sıkılmış bir limonun suyunu dök-meli ve kavanozun ağzını sıkıca kapamalı.

Gülün kokusunu ve rengini suya vermesi için kavanozu bir kenara koyup bir hafta bekletmeli (Güneşe konursa üç gün beklemesi yeterlidir). Gül çiçeği yaprakları renklerini verip solgunlaşınca bunları kavanozdan çıkarıp atmalı. Elde kalan kırmızı ve ekşimtırak suya bir ölçüye iki ölçü hesabiyle şeker katmalı. Yani 1/4 litre suya 1/2 kilo şeker katıp erimeye bırakmalı, Beri yanda kalan yarım kilo şekeri de 1/4 litre suda eritmeli. Sonra bu suyu güllü şerbetle iyice karıştırmalı.

Karışımı tülbendi bir huniden geçirerek süzdükten sonra ya temizce yıkanıp kurulanmış olan eski kavanoza veya 1 litrelik bir şişeye koymalı. Hava almayacak biçimde ağzını sıkıca örtüp şurubu serin bir yerde saklamalı.

Misafirlere gül şerbeti ikram edileceği vakit limonata bardaklarına gül şerbetinden iki parmak kadar koymalı. İçine birer parça buz attıktan sonra bardakları soğuk suyla doldurmalı. Uzun bir kaşıkla karıştırdıktan sonra servis yapmalı.

Eğer bu gül şurubu, uzun bir süre bozulmadan saklanılmak istenirse şekerin miktarı iki kiloya çıkarılmalıdır.
Daha koyu renkli şerbet için ise okka gülüne veya öbür güllere bir miktar da koyu renkli ve çok kokulu gül katılmalıdır.

RankRankRankRankRank
Yorum Yok.
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. Roselife.OrG
roselife bayilik gül suyu gül kokulu sprey hakiki gül yağı toptan parfüm rose water ısparta gül bahçeleri gül reçeli gül yağı satışı lokumlar temizlik g?l?n faydalary gülün özellikleri açık parfüm roselife ürünleri duş jeli gülün kökeni roselife şirketi gülsuyu yapımı gülden kolonya gözaltı kremi gül kokulu mum gülden parfüm ısparta lokum gül mamülü şampuan gül yaprakları oda spreyi üretici şirket toptan gülyağı g?l fayda güzellik sabunu toptan gül yağı ısparta gülsuyu rosa damecane gül kolonyası gül seti gülyağı üretimi hediyelik gül ürünleri seti gül jel sabun ısparta gül seti Doğal-temizleme-jeli gül köpüğü ıspartaya gülün gelişi gül sıvı sabunu gül şerbeti gül kokulu tesbih ısparta gül yağı kokulu tesbih tonic doğal gül kremi gülün gelişi ısparta gülü organik krem gülsuyu içeriği gül özlü sabun gül spreyi gul urunleri iletisim doğal kremler g?l bakymy gül şampuanı gül konkreti gül jeli gül kokulu seccade konkret satışı doğal gül parfümü gülün geçmişi gülden tesbih gül lokumu ısparta gül ürünleri satışı gülsuyu nasıl üretilir nemlendirici aroma terapi şampuanı çatlak kremi gül toni?i parfüm üretimi gülsuyu satışı jel gül cilt bakımı toptan gülsuyu cilt temizleme köpüğü gül ürünleri üreticileri rose otto dudak kremi gülcülük cilt temizleme gülün tarihi gülcülük nasıl başladı roselife kozmetik gül parfümü gülsuyu gül vazelini gül sabunu elden satış gül özlü şampuan krem gül özlü krem gülsuyu fiyatı gül ağacı tesbihi rose oil turkey çifte kavrulmuş lokum
 
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo