Ürün Portföyü
Kokulu Seccade
 

 

Sitede Ara
Language
Anket
Hangi Ürünü Beğendiniz?
Kokulu Seccade
Gül Kremi
Kokulu Tesbih
Gül Yağı
Gül Lokumu
Gül Şerbeti Yapımı
Tarih 31/07/2009 11:44 Yazar isparta Hitler 9215
Print Pdf RSS
Gül Şerbeti Yapımı

        Gül çiçeğinin pembe yapraklarını kopardıktan sonra dip taraflarındaki beyaz bölümlerini makasla kesmeli. Böylece hazırlanan yarım kilo gül çiçeği yaprağını temiz bir süzgeçte bol suyla ve birkaç defa güzelce yıkayıp üzerindeki tozları ve yabancı maddelerle ilâçları temizlemeli. Sonra bir kavanoza koyup üzerine 1/4 litre suyla limon tuzunu kattıktan sonra sıkılmış bir limonun suyunu dök-meli ve kavanozun ağzını sıkıca kapamalı.

Gülün kokusunu ve rengini suya vermesi için kavanozu bir kenara koyup bir hafta bekletmeli (Güneşe konursa üç gün beklemesi yeterlidir). Gül çiçeği yaprakları renklerini verip solgunlaşınca bunları kavanozdan çıkarıp atmalı. Elde kalan kırmızı ve ekşimtırak suya bir ölçüye iki ölçü hesabiyle şeker katmalı. Yani 1/4 litre suya 1/2 kilo şeker katıp erimeye bırakmalı, Beri yanda kalan yarım kilo şekeri de 1/4 litre suda eritmeli. Sonra bu suyu güllü şerbetle iyice karıştırmalı.

Karışımı tülbendi bir huniden geçirerek süzdükten sonra ya temizce yıkanıp kurulanmış olan eski kavanoza veya 1 litrelik bir şişeye koymalı. Hava almayacak biçimde ağzını sıkıca örtüp şurubu serin bir yerde saklamalı.

Misafirlere gül şerbeti ikram edileceği vakit limonata bardaklarına gül şerbetinden iki parmak kadar koymalı. İçine birer parça buz attıktan sonra bardakları soğuk suyla doldurmalı. Uzun bir kaşıkla karıştırdıktan sonra servis yapmalı.

Eğer bu gül şurubu, uzun bir süre bozulmadan saklanılmak istenirse şekerin miktarı iki kiloya çıkarılmalıdır.
Daha koyu renkli şerbet için ise okka gülüne veya öbür güllere bir miktar da koyu renkli ve çok kokulu gül katılmalıdır.

RankRankRankRankRank
Yorum Yok.
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. Roselife.OrG
tonic gül köpüğü gülcülük gül parfümü gül kremi gül özlü sabun nemlendirici gül mamülü şampuan gül yağı ısparta gül ürünleri satışı ısparta gülü gül kolonyası gül özlü kolonya gül özlü krem gül kokulu sprey üretici şirket toptan gülyağı duş gül doğal gül kremi gül özlü şampuan ısparta gül bahçeleri Doğal-temizleme-jeli dudak kremi gül şerbeti nasıl yapılır güzellik sabunu gülden kolonya gül özlü reçel roselife politikamız reçel gül spreyi aroma terapi şampuanı lokumlar cinya gül ürünleri üreticileri gül şerbeti cilt temizleme köpüğü doğal kremler gül özlü lokum ıspartaya gülün gelişi hakiki gül yağı gül seti gül şampuanı gülsuyu içeriği roselife şirketi organik krem basında roselife gül sıvı sabunu ysparta g?l? gül mumu roselife bayilik gül losyonu satış rose oil turkey gül kokulu mum hediyelik gül ürünleri seti gül sabunu gülden kil gül suyu g?l roselife telefon gül lokumu toptan parfüm gül vazelini açık parfüm mum kokulu tesbih rose water g?l fayda gul urunleri iletisim gül yaprakları temizleme seti kokulu seccade ısparta gülsuyu gülyağı üretimi kil maskesi fiyat çatlak kremi cilt temizleme ısparta gül yağı ısparta lokum gül kokusu gül yağı satışı rosa damecane gül konkreti gülün tarihi konkret satışı gül toni?i network gülsuyu yapımı gül jeli gül reçeli doğal krem ısparta gül kremi duş jeli gülsuyunun faydaları elden satış seccade krem rose oil jel ısparta gül seti
 
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo