Ürün Portföyü
Kokulu Seccade
 

 

Sitede Ara
Language
Anket
Hangi Ürünü Beğendiniz?
Kokulu Seccade
Gül Kremi
Kokulu Tesbih
Gül Yağı
Gül Lokumu
Gül Şerbeti Yapımı
Tarih 31/07/2009 11:44 Yazar isparta Hitler 9408
Print Pdf RSS
Gül Şerbeti Yapımı

        Gül çiçeğinin pembe yapraklarını kopardıktan sonra dip taraflarındaki beyaz bölümlerini makasla kesmeli. Böylece hazırlanan yarım kilo gül çiçeği yaprağını temiz bir süzgeçte bol suyla ve birkaç defa güzelce yıkayıp üzerindeki tozları ve yabancı maddelerle ilâçları temizlemeli. Sonra bir kavanoza koyup üzerine 1/4 litre suyla limon tuzunu kattıktan sonra sıkılmış bir limonun suyunu dök-meli ve kavanozun ağzını sıkıca kapamalı.

Gülün kokusunu ve rengini suya vermesi için kavanozu bir kenara koyup bir hafta bekletmeli (Güneşe konursa üç gün beklemesi yeterlidir). Gül çiçeği yaprakları renklerini verip solgunlaşınca bunları kavanozdan çıkarıp atmalı. Elde kalan kırmızı ve ekşimtırak suya bir ölçüye iki ölçü hesabiyle şeker katmalı. Yani 1/4 litre suya 1/2 kilo şeker katıp erimeye bırakmalı, Beri yanda kalan yarım kilo şekeri de 1/4 litre suda eritmeli. Sonra bu suyu güllü şerbetle iyice karıştırmalı.

Karışımı tülbendi bir huniden geçirerek süzdükten sonra ya temizce yıkanıp kurulanmış olan eski kavanoza veya 1 litrelik bir şişeye koymalı. Hava almayacak biçimde ağzını sıkıca örtüp şurubu serin bir yerde saklamalı.

Misafirlere gül şerbeti ikram edileceği vakit limonata bardaklarına gül şerbetinden iki parmak kadar koymalı. İçine birer parça buz attıktan sonra bardakları soğuk suyla doldurmalı. Uzun bir kaşıkla karıştırdıktan sonra servis yapmalı.

Eğer bu gül şurubu, uzun bir süre bozulmadan saklanılmak istenirse şekerin miktarı iki kiloya çıkarılmalıdır.
Daha koyu renkli şerbet için ise okka gülüne veya öbür güllere bir miktar da koyu renkli ve çok kokulu gül katılmalıdır.

RankRankRankRankRank
Yorum Yok.
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. Roselife.OrG
gülün özellikleri doğal gül parfümü gül vazelini gül kokusu gül jeli kokulu tesbih gül yağı g?l dikimi gül kokulu mum gül özlü şampuan ısparta gül reçeli açık parfüm toptan parfüm rose water gülün tarihi gül cilt bakımı gülsuyunun faydaları roselife kozmetik gül köpüğü seccade organik krem hediyelik gül ürünleri seti toptan gülyağı konkret satışı ıspartaya gülün gelişi network tonic gül mamülü şampuan g?l gül kokulu seccade gözaltı kremi gül tesbihi oda spreyi gülden kil gül özlü kil maskesi rose otto gülün kökeni gül lokumu gül ağacı tesbihi gül toni?i rose oil gülcülük nasıl başladı elden satış g?l?n faydalary ısparta gül yağı gül kokulu sprey krem gül kremi çatlak kremi gül şampuanı doğal kremler çifte kavrulmuş lokum gülsuyu toptancıları gül kolonyası gül şerbeti lokumlar ısparta gülsuyu gül ürünleri üreticileri toptan gülsuyu duş jeli gül seti roselife bayilik roselife politikamız roselife şirketi reçel gül jel sabun gül ürünleri satış güzellik sabunu gül suyu ısparta gül seti ısparta lokum gül losyonu jel gül sabunu toptan gül yağı cinya doğal gül kremi gül sıvı sabunu doğal krem gül parfümü gülsuyu içeriği gülün geçmişi gül konkreti gülsuyu nasıl üretilir gül özlü kolonya gülün gelişi kil maskesi fiyat Doğal-temizleme-jeli gülsuyu tonic ısparta gül ürünleri satışı gülsuyu yapımı mum nemlendirici gülcülük hakiki gül yağı roselife ürünleri gül şerbeti nasıl yapılır gül reçeli cilt temizleme
 
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo