Ürün Portföyü
Kokulu Seccade
 

 

Sitede Ara
Language
Anket
Hangi Ürünü Beğendiniz?
Kokulu Seccade
Gül Kremi
Kokulu Tesbih
Gül Yağı
Gül Lokumu
Gül Şerbeti Yapımı
Tarih 31/07/2009 11:44 Yazar isparta Hitler 8051
Print Pdf RSS
Gül Şerbeti Yapımı

        Gül çiçeğinin pembe yapraklarını kopardıktan sonra dip taraflarındaki beyaz bölümlerini makasla kesmeli. Böylece hazırlanan yarım kilo gül çiçeği yaprağını temiz bir süzgeçte bol suyla ve birkaç defa güzelce yıkayıp üzerindeki tozları ve yabancı maddelerle ilâçları temizlemeli. Sonra bir kavanoza koyup üzerine 1/4 litre suyla limon tuzunu kattıktan sonra sıkılmış bir limonun suyunu dök-meli ve kavanozun ağzını sıkıca kapamalı.

Gülün kokusunu ve rengini suya vermesi için kavanozu bir kenara koyup bir hafta bekletmeli (Güneşe konursa üç gün beklemesi yeterlidir). Gül çiçeği yaprakları renklerini verip solgunlaşınca bunları kavanozdan çıkarıp atmalı. Elde kalan kırmızı ve ekşimtırak suya bir ölçüye iki ölçü hesabiyle şeker katmalı. Yani 1/4 litre suya 1/2 kilo şeker katıp erimeye bırakmalı, Beri yanda kalan yarım kilo şekeri de 1/4 litre suda eritmeli. Sonra bu suyu güllü şerbetle iyice karıştırmalı.

Karışımı tülbendi bir huniden geçirerek süzdükten sonra ya temizce yıkanıp kurulanmış olan eski kavanoza veya 1 litrelik bir şişeye koymalı. Hava almayacak biçimde ağzını sıkıca örtüp şurubu serin bir yerde saklamalı.

Misafirlere gül şerbeti ikram edileceği vakit limonata bardaklarına gül şerbetinden iki parmak kadar koymalı. İçine birer parça buz attıktan sonra bardakları soğuk suyla doldurmalı. Uzun bir kaşıkla karıştırdıktan sonra servis yapmalı.

Eğer bu gül şurubu, uzun bir süre bozulmadan saklanılmak istenirse şekerin miktarı iki kiloya çıkarılmalıdır.
Daha koyu renkli şerbet için ise okka gülüne veya öbür güllere bir miktar da koyu renkli ve çok kokulu gül katılmalıdır.

RankRankRankRankRank
Yorum Yok.
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. Roselife.OrG
parfüm üretimi gülden kolonya duş gül rose otto ısparta gülü gül şerbeti nasıl yapılır krem gül şampuanı rose oil gül köpüğü gülden parfüm rosa damecane roselife ürünleri gül özlü kil maskesi gülsuyu nasıl üretilir rose water elden satış gülsuyu gül reçeli gül yağı gül kokulu tesbih gülün tarihi gül özlü vazelin basında roselife gül özlü sabun gül ürünleri üreticileri gülsuyu tonic gül lokumu gül özlü lokum gül mumu güzellik sabunu gülün kökeni toptan gülsuyu ısparta gül kremi gülün gelişi gül kokusu roselife şirketi cinya toptan gül yağı gül ağacı tesbihi gülümse kozmetik toptan gülyağı gözaltı kremi g?l?n faydalary doğal kremler kokulu tesbih jel ısparta gül bahçeleri gül spreyi doğal krem gül kokulu seccade roselife bayilik konkret satışı gülcülük gül jeli gül yaprakları hediyelik gül ürünleri seti gülün geçmişi ısparta gül ürünleri satışı cilt temizleme köpüğü gül cilt bakımı temizleme seti lokumlar gülden tesbih gül kremi oda spreyi gül şerbeti gül yağı satışı gül tesbihi çatlak kremi gülsuyu fiyatı gülden kil gül sabunu gülyağı üretimi kokulu seccade gül sıvı sabunu çifte kavrulmuş lokum gül ürünleri satış gül özlü krem gül konkreti gülsuyu yapımı rose oil turkey g?l ısparta gül seti duş jeli gül özlü şampuan gül losyonu aroma terapi şampuanı hakiki gül yağı gül toni?i gülcülük nasıl başladı mum ısparta gülsuyu ysparta g?l? doğal gül parfümü cilt temizleme tonic toptan parfüm ısparta lokum
 
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo