Ürün Portföyü
Kokulu Seccade
 

 

Sitede Ara
Language
Anket
Hangi Ürünü Beğendiniz?
Kokulu Seccade
Gül Kremi
Kokulu Tesbih
Gül Yağı
Gül Lokumu
Gül Şerbeti Yapımı
Tarih 31/07/2009 11:44 Yazar isparta Hitler 9538
Print Pdf RSS
Gül Şerbeti Yapımı

        Gül çiçeğinin pembe yapraklarını kopardıktan sonra dip taraflarındaki beyaz bölümlerini makasla kesmeli. Böylece hazırlanan yarım kilo gül çiçeği yaprağını temiz bir süzgeçte bol suyla ve birkaç defa güzelce yıkayıp üzerindeki tozları ve yabancı maddelerle ilâçları temizlemeli. Sonra bir kavanoza koyup üzerine 1/4 litre suyla limon tuzunu kattıktan sonra sıkılmış bir limonun suyunu dök-meli ve kavanozun ağzını sıkıca kapamalı.

Gülün kokusunu ve rengini suya vermesi için kavanozu bir kenara koyup bir hafta bekletmeli (Güneşe konursa üç gün beklemesi yeterlidir). Gül çiçeği yaprakları renklerini verip solgunlaşınca bunları kavanozdan çıkarıp atmalı. Elde kalan kırmızı ve ekşimtırak suya bir ölçüye iki ölçü hesabiyle şeker katmalı. Yani 1/4 litre suya 1/2 kilo şeker katıp erimeye bırakmalı, Beri yanda kalan yarım kilo şekeri de 1/4 litre suda eritmeli. Sonra bu suyu güllü şerbetle iyice karıştırmalı.

Karışımı tülbendi bir huniden geçirerek süzdükten sonra ya temizce yıkanıp kurulanmış olan eski kavanoza veya 1 litrelik bir şişeye koymalı. Hava almayacak biçimde ağzını sıkıca örtüp şurubu serin bir yerde saklamalı.

Misafirlere gül şerbeti ikram edileceği vakit limonata bardaklarına gül şerbetinden iki parmak kadar koymalı. İçine birer parça buz attıktan sonra bardakları soğuk suyla doldurmalı. Uzun bir kaşıkla karıştırdıktan sonra servis yapmalı.

Eğer bu gül şurubu, uzun bir süre bozulmadan saklanılmak istenirse şekerin miktarı iki kiloya çıkarılmalıdır.
Daha koyu renkli şerbet için ise okka gülüne veya öbür güllere bir miktar da koyu renkli ve çok kokulu gül katılmalıdır.

RankRankRankRankRank
Yorum Yok.
 
İzinsiz Kopya Edilemez Tüm Hakkı Saklıdır. Roselife.OrG
gül spreyi gül şampuanı gül toni?i gül köpüğü mum kokulu seccade satış ısparta gül reçeli tonic roselife politikamız gül reçeli gözaltı kremi gülsuyu yapımı gül özlü krem gül kremi gülcülük nasıl başladı ısparta gülsuyu cinya gül seti gül şerbeti jel kil maskesi fiyat cilt temizleme köpüğü konkret satışı ısparta gül bahçeleri rose water dudak kremi gül özlü kil maskesi gül ağacı tesbihi g?l dikimi rose oil ısparta gül kremi rose oil turkey gülsuyu satışı duş jeli gül yaprağı gül yağı satışı ısparta gül yağı gül kokulu seccade gül yaprakları gülden kil basında roselife toptan parfüm Doğal-temizleme-jeli gül jeli çifte kavrulmuş lokum krem üretici şirket ıspartaya gülün gelişi seccade gul urunleri iletisim temizlik gül özlü şampuan gül suyu kokulu tesbih gülün özellikleri doğal gül kremi gül parfümü roselife şirketi ısparta lokum hediyelik gül ürünleri seti g?l gülün tarihi gül konkreti ısparta gül seti gülsuyu tonic gül lokumu ısparta gül ürünleri satışı gülyağı üretimi gülsuyu nasıl üretilir roselife kozmetik aroma terapi şampuanı gülsuyu gülcülük gül vazelini hakiki gül yağı gül ürünleri üreticileri gülün geçmişi gül özlü lokum gül sıvı sabunu doğal kremler organik krem gül kokulu tesbih gül jel sabun gülümse kozmetik gülsuyu fiyatı açık parfüm gül özlü reçel toptan gülsuyu gül mumu roselife telefon gülün kökeni gül kokulu sprey gül özlü kolonya toptan gül yağı gül şerbeti nasıl yapılır gülsuyu toptancıları temizleme seti toptan gülyağı güzellik sabunu
 
MemHT Portal is a free software released under the GNU/GPL License by Miltenovik Manojlo